Viktor Hostinský

Viktor Hostinsky

Majitel společnosti Viktor Hostinský Investments, která poskytuje zázemí nezávislým investičním poradcům. Společně s nimi se snaží dělat z národa spořilů národ investorů. Nejlepším nástrojem k tomu je dlouhodobé  investování do podílových akciových fondů. Zastává strategii „kup a drž“ a věří v disciplinované dodržování časem prověřených investičních zásad. O podnikání si myslí, že peníze nesmí být nikdy jeho cílem, ale vždy jeho výsledkem.

Vystudoval obor Pojišťovnictví na Technické univerzitě v Liberci, pracoval v ČSOB Investiční společnsti a v americké AG Edwards (dnes Wells Fargo Advisors). Absolvoval studia Certified Financial Planner na Kalifornské Universitě v Santa Barbaře a dosud jako jediný Čech získal mezinárodně uznávaný titul Certified Financial Planner od americké instituce Certified Financial Planner Board of Standards. Je autorem desítek článků, které se objevují v odborných časopisech Fondshop a Finanční poradce a jeho citace si několikrát propůjčili redaktoři v Hospodářských novinách nebo na iDnes.

       Svoboda a možnost dělat si věci „po svém“ jsou pro něho velice důležité. Je přesvědčen, že lidé by měli být střídmější ve své spotřebě a více se věnovat efektivnímu budování majetku. Ten jim sice nezajistí šťastnější život, ale výrazně může pomoci k jeho zkvalitnění. Sám žije podle toho, co doporučuje svým kolegům / klientům ‐ lidé poznají, zda tomu co jim radíte, sám věříte!